Prečo je virtuálne sídlo pre s.r.o také populárne?

Čo je to virtuálny svet už dnes vie takmer každý. Ale že môže existovať aj virtuálne sídlo spoločnosti s ručením obmedzeným je takpovediac čerstvou novinkou v oblasti podnikania.

Prečo je virtuálne sídlo pre s.r.o také populárne?
Prečo je virtuálne sídlo pre s.r.o také populárne? (Foto: unsplash.com)

Na to, aby bolo založenie novej s.r.o. možné, je potrebné, aby ste určili sídlo spoločnosti, ktorého adresa bude zapísaná v obchodnom registri. Na tento účel môže byť použitý byt, rodinný dom alebo nebytové priestory, ako sú kancelárske priestory, či dokonca priestory prenajaté.

Prenájom sídla už nie je v dnešnej dobe vôbec raritou. V nedávnej dobe však ku týmto možnostiam pribudla nová alternatíva v podobe virtuálneho sídla pre s.r.o.

Čo to je? Ide o virtuálne prenajatie si sídla spoločnosti, pričom si neprenajímate priestory, ale iba sídlo spoločnosti.

Prečo by ste si mali však zakladať virtuálne sídlo, keď pokojne môžete vaším sídlom spoločnosti urobiť váš byt alebo dom, prípadne kanceláriu?

Odpoveď je jednoduchá.

Prenájmom virtuálneho sídla totiž dokážete získať lukratívnu adresu trebárs aj v centre hlavného mesta, ktorá vám zaručí určitú prestíž v obchodnom svete. Vďaka „známej adrese“ môžete lepšie vyniknúť na zahraničnom trhu a dokonca sa vyhnúť náhodnej daňovej kontrole.

Ďalšou výhodou je oddelenie pracovného a osobného života. Pokiaľ často pracujete z domu, vďaka virtuálnemu sídlu vás nemôže hocikedy nedočkavý klient len tak vystopovať. Máte tak väčšie súkromie, ako keď zvolíte sídlo firmy na domácej adrese.

Cena verzus služby

Prenájom virtuálneho sídla vás môže vyjsť celkom lacno v závislosti od toho čo od sídla očakávate. Na trhu sa totiž nachádzajú firmy, ktoré vám dokážu na adrese evidovať poštu a o jej existencii vás pravidelne informovať, či dokonca ponúknuť aj iné komplexnejšie administratívne služby.

V prípade, že sa potrebujete stretnúť s klientmi, mnohí prenajímatelia virtuálnych sídiel dokážu zabezpečiť aj kompletne vybavené zasadacie miestnosti presne na tieto účely. Určite vám takéto sídlo zjednoduší váš podnikateľský štart a prinesie ďalšie iné výhody.

Text:PR