Ktorá tlačiareň uspokojí potreby vašej kancelárie?

Základné imanie pri založení novej spoločnosti s ručením obmedzeným nie je všetko, čo budete potrebovať. Okrem zamestnancov a dostatočného kapitálu sa cení aj spoľahlivé vybavenie. A k jednému z tých najdôležitejších v dnešnej dobe patria aj tlačiarne.

Ktorá tlačiareň uspokojí potreby vašej kancelárie?
Ktorá tlačiareň uspokojí potreby vašej kancelárie? (Foto: unsplash.com)

Multifunkčné zariadenia, vďaka ktorým môžete s klientom alebo zákazníkom uzavrieť potrebnú dohodu. Vytlačiť si faktúru a vykonať potrebnú platbu. Aby bola vaša spokojnosť s týmto zariadením čo najväčšia, musíte si ho vedieť aj vybrať. My vám preto teraz pripomenieme, na ktoré parametre by ste sa pri výbere mali zamerať.

Toner do tlačiarne

Prvým a najdôležitejším kritériom je to, aký typ tlačiarne si vyberiete a aké tonery do tlačiarne budete pri jej používaní potrebovať. Modelov je na trhu veľa, možnosti však máte len dve. Buď to bude atramentová tlačiareň alebo laserová. Atramentová si dnes nachádza svoje uplatnenie najmä v domácnosti. Okrem dokumentov si v nej môžete vytlačiť aj krásne fotografie.

Nezabudnite však na to, aby boli všetky náplne do tlačiarne Canon plné. V opačnom prípade bude kvalita obrazu menšia. Dobré tonery alebo náplne si už dokážete vybrať aj na internete.

Pripojenie

Ak si budete vyberať novú tlačiareň do kancelárie, mali by ste myslieť aj na jej pripojenie k počítaču. Klasický kábel je riešenie pre firmy, ktoré používajú len jeden počítač. Ak chcete k tlačiarni pripojiť viac zariadení, mali by ste si vybrať model, ktorý sa spáruje cez wi-fi, prípadne Bluetooth. Tlačenie, príprava a spracovanie dokumentov bude potom oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Rýchlosť tlače

Keď sme už pri tej rýchlosti, mali by ste ju pri výbere zohľadniť tiež. Teda, koľko výtlačkov je schopná vaša tlačiareň vytlačiť za jednu minútu. Čím viac, tým je to pre vašu kanceláriu samozrejme lepšie.

Papier

Kvalita a rýchlosť tlače môže závisieť aj od použitého papiera. Na fotografie, samozrejme, použite špeciálny fotopapier, pri klasickom si všímajte aspoň hmotnosť alebo hustotu. Lacný papier môže byť nedostatočne biely, veľmi priesvitný a nedostatočne pevný, čo sa potom odzrkadlí aj na výslednom dokumente, ktorý je vašou vizitkou.

Text:PR