Nákladná alebo námorná: Ktorý typ prepravy vám zaistí najlepší komfort v podnikaní

Začiatok podnikania je vždy spojený s rizikami a hrozbami. Nie je možné sa im vyhnúť, ale môžete predchádzať stratám a snažiť sa ich minimalizovať. V dnešnej dobe si je ťažké udržať istotu v úspechu podniku, pretože tu okrem stratégie ovplyvňuje úspech aj množstvo vonkajších faktorov. K jedným z najdôležitejších patrí aj doprava.

Nákladná alebo námorná: Ktorý typ prepravy vám zaistí najlepší komfort v podnikaní
Nákladná alebo námorná: Ktorý typ prepravy vám zaistí najlepší komfort v podnikaní (Foto: speed-line.sk)

Je to sľubný a progresívny smer, v ktorom si každý môže nájsť svojho obľúbeného klienta a dosiahnuť úspech. Všetko bude záležať na tom, ako správne si vyberiete formu rozvoja svojho podniku, určíte cieľovú skupinu a popremýšľate nad strategickým obchodným plánovaním spojeným s kvalitnou prepravou. Povieme vám, ktorá z tých najbežnejších je pre vás lepšia. Nákladná alebo námorná?

Výhody nákladnej prepravy

Cestná preprava, pokiaľ ide o prepravu tovaru na krátke vzdialenosti, je najúspornejšou možnosťou dodania. Mnoho týchto spoločností vám zároveň poskytuje zľavové karty a zľavy stálym a firemným zákazníkom. To však nie je ani zďaleka posledná výhoda.

Možnosť odoslania nákladu v deň podania žiadosti

Pokiaľ ide o železničnú, leteckú alebo námornú dopravu, je potrebné konsolidovať náklad. To znamená, že náklad sa neodošle, kým nedôjde k umiestneniu posledného vagóna na palubu lietadla, vlaku alebo lode.

Ak si zvolíte nákladnú prepravu, môžete tovar odoslať už v deň podania žiadosti. Dopravná spoločnosť vyberie z hľadiska rozmerov najoptimálnejšie vozidlo, zariadi všetok potrebný tovar a dodá na požadované miesto.

Flexibilita

Na rozdiel od lietadla, lode a vlaku, ktoré dopravujú tovar iba do prístavu, vlakovej stanice alebo letiska, auto doručí tovar k vchodu alebo dverám organizácie určenej klientom.

Všestrannosť

Bez ohľadu na to, aký druh nákladu je potrebné prepravovať, je možné povedať, že nákladná preprava je pre vás tá pravá. Moderné vybavenie, ktorým sú dopravné spoločnosti vybavené, umožňuje prepravu širokého spektra druhov nákladu vrátane nadrozmerných, zložitých, nebezpečných a iných. To zaisťuje vysokú spoľahlivosť dodávky nákladu.

Medzi nevýhody cestnej dopravy patrí hlavne obmedzená geografia dodávok nákladu. Autodoprava je tiež relevantná iba v prípadoch, keď je potrebné vykonať prepravu v rámci pevniny. Mimo nej vám zasa dobre poslúži výhodnejšia námorná preprava. Mimochodom, tá si poradí aj s väčším množstvom tovaru a na väčšie vzdialenosti. Horšie to už môže byť s donáškou k spotrebiteľovi a potrebným časom na tento typ prepravy. V mnohých prípadoch je predsa závislá od poveternostných podmienok a počasia. Posledné rozhodnutie je však iba na vás.

Text:PR