Majú kryptomeny budúcnosť?

Kryptomena Bitcoin už zažila svoju chvíľku slávy pred nejakým časom, no teraz sa už o nej vo svete tak nehovorí. No nie je jedinou kryptomenou, ktorá na svete existuje. Na túto tému je veľa názorov, ako by sa to mohlo vyvíjať do budúcnosti, a my vám pár z nich zhrnieme do tohto článku.

Majú kryptomeny budúcnosť?
Majú kryptomeny budúcnosť? (Foto: unsplash.com)

V nedávnej minulosti veľa z nás ani nevedelo, čo to kryptomena znamená, no práve vďaka Bitcoinu sme sa mnohí z nás s týmto pojmom zoznámili. No nie je to jediná kryptomena, ktorá existuje. Poznáme už aj Litecoin, Namecoin či Peercoin. Nestali sa ale také populárne ako spomínaný Bitcoin. Jeho hodnota v posledných rokoch veľmi stúpala, dokonca sa tvorili aj bitcoinové automaty, a to aj u nás na Slovensku. Teraz sa už táto mánia pozastavila a nikto poriadne atiaľ nevie, ako to pôjde s kryptomenami ďalej.

Predpokladá sa však, že kryptomien bude v budúcnosti oveľa viac a obľúbené budú hlavne v krajinách, kde obyčajné peniaze strácajú na hodnote a štát zlyháva. Odborníci taktiež zdvíhajú varovný prst, pretože podľa nich je investovanie do kryptomien jeden z najrizikovejších spôsobov investícií.

Faktom ostáva, že Bitcoin mena je stále populárna a trend je jasný. Držiteľov tejto kryptomeny je čoraz viac, pre nákup si stačí zvoliť jednu zo známych a bezpečných online búrz či obchodníkov.