Výhody elektromotorov, ktoré určite využijete

Elektrický motor je v podstate elektrický stroj, ktorý prevádza elektrickú energiu na mechanickú. Elektrický stroj zvyčajne vykonáva mechanické práce v dôsledku spotreby elektrickej energie, ktorá sa naň aplikuje a následne premení na rotačný pohyb. Jednoduchá a významná úloha, ktorá má však veľmi veľa významov a v podnikaní sa vám určite zíde.

Výhody elektromotorov, ktoré určite využijete
Výhody elektromotorov, ktoré určite využijete (Foto: forin.sk)

Konštrukčné vlastnosti a princíp činnosti

V domácich spotrebičoch sa používajú hlavne dva typy striedavých elektrických motorov : kolektor (napr. elektrický holiaci strojček, šijací stroj, vysávač, univerzálny kuchynský stroj, elektrická vŕtačka atď.) a asynchrónny (práčka lebo chladnička).

Motor kolektora je univerzálny. Môže pracovať z priameho a striedavého prúdu. Princíp činnosti motora je založený na interakcii vodiča (kotvy) s elektrickým prúdom magnetického poľa vytvoreného elektromagnetom (induktorom). Prevod elektrickej energie cez dobrý priamočiary pohon tak potom zaisťuje výsledný efekt.

Výhody používania elektromotorov od Siemensu

Kvalitné elektromotory od spoločnosti Siemens sa používajú v mnohých odvetviach verejných služieb, priemyslu alebo energetiky. Mnohé modely sú vybavené liatinovým alebo hliníkovým krytom, majú uzavretú konštrukciu a zodpovedajúci stupeň ochrany. Ich popularita neustále rastie aj vďaka nasledujúcim výhodám.

  • veľký rozsah;
  • vynikajúca kvalita zostavenia;
  • vysoká spoľahlivosť;
  • dobrý výkon;
  • univerzálnosť;
  • vysoká účinnosť.

Nemenej dôležitou výhodou, ktorá môže pri výbere elektromotorov zavážiť, je aj ich jednoduchá údržba. S ich výberom sa však najlepšie obráťte na spoločnosť Forin, ktorá s nimi pracuje už niekoľko rokov. Je predsa dôležité, aby sa váš podnik alebo firma rozbehli správne.

Text:PR