Prečo vám vaša tlačiareň začala špiniť papier?

S týmto problémom sa stretlo už asi veľmi veľa používateľov tohto zariadenia. Tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie vám rozmazáva vytlačený text, ktorý sa tak stáva úplne nepoužiteľným. Vynára sa tak otázka, čo v tomto prípade robiť?

Prečo vám vaša tlačiareň začala špiniť papier?
Prečo vám vaša tlačiareň začala špiniť papier? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Existuje veľa spôsobov, ako tento problém vyriešiť. Jedným z dôvodov, prečo je tlačiareň znečistená, môže byť jej kazeta. Preto by ste mali skontrolovať svoju tlačiareň a v prípade potreby možno kúpiť lacný toner.

Problémy s kazetou?

Ak sa zariadenie pri tlači rozmazáva a súčasne sa na povrchu papiera objavia pruhy, potom bude zrejme problém s prebudením tonera. Možným dôvodom je opotrebenie čepele umiestnenej medzi nádobou na odpadový toner a valcom.

Je tiež možné, že do tejto medzery spadol nejaký cudzí predmet alebo bol jednoducho preplnený. Ak vám teda vaša tlačiareň poskytne tmavý výstup práve z vyššie uvedených dôvodov, najskôr vytiahnite a vyberte kazetu, a potom všetko vyčistite a doplňte nový toner Samsung.

Problém s tlačiarňou?

Ak sa problém nepodarilo vyriešiť ani pri vyčistení a naplnení tonera, problém bude zrejme v zariadení. Veľmi dôležitá vec pri tlačiarňach je, aby sa pravidelne používali a nenechávali dlho v offline režime.

Ak už teda nepotrebujete tlačiť, aspoň raz za týždeň požiadajte tlačiareň o tlač testovacej stránky alebo sa ju snažte čo najčastejšie používať. Na to ste si ju predsa kupovali.

Často môže byť za príčinou nesprávne vytlačeného dokumentu aj nekvalitný papier, jeho veľkosť alebo nastavenie. Nie je nutné hneď robiť paniku, v prvom rade sa uistite, či je dostatočne plný toner a máte tlačiareň v dobrom stave. Ak je chyba dlhodobá, neváhajte využiť záručnú dobu a oslovte servis.

Text:PR