Na Vianoce míňame najviac. Na čo si dať pozor?

Vianoce by mali byť sviatkami pokoja. Ľudia sa boja, že po 3 dňoch by mohli zomrieť bez nákupu. Často nekupujú podľa toho, čo potrebujú. Ale podľa toho, čo má sused v košíku. Na radosť obchodníkov oproti bežným dňom sa tržby vyšplhajú aj o 200%, najmä pri nákupoch cez internet.

Na Vianoce míňame najviac. Na čo si dať pozor?
Na Vianoce míňame najviac. Na čo si dať pozor?

Dnešný článok je skôr praktický a užitočný, čo sa týka financií, no rady a fakty z neho viete uplatniť a využiť aj v podnikaní. Najviac z neho môžete čerpať práve vtedy, keď máte sortiment zameraný na predvianočné nakupovanie. Aj darčekové obchody tu môžu byť v pozore.

Určte si maximálnu cenu daru

Na Vianoce si snažíme splniť všetky sny. Darček poteší na jeden deň. Pri kúpe však myslite na to, ako ho budete splácať, aj keď obdarovaný už daný dar nebude mať. Určite si rozpočet na kúpu darčekov vopred a riaďte sa ním. V rodine sa dohodnite na maximálnej cene daru. Je to dobrý spôsob, ako neminúť príliš veľa. Hlavné je, že sa tohto limitu budú všetci držať.

Aj keď Vianoce trvajú 3 dni, ale splácať pôžičku budete musieť podstatne dlhšie. Radšej sa vzdajte veľkého daru, pre ktorý dostanete rodinu do problémov. Ak na splátky, tak uprednostnite pôžičky bez úrokov.

Foto: unsplash.com